X
تبلیغات
زولا

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

دوشنبه 10 مهر 1396 ساعت 13:15

گزارش یک ماهه از وضعیت اضطراری

درست یک ماه پیش گزارشی از وضعیت اضطراری خودم دادم و در آخر آن مطلب هم گفتم که یک گزارش یک ماهه و یک گزارش سه ماهه از تلاش‌هایم برای بهتر شدن وضعیتم خواهم داد. این پست هم به اندازه همان پست شخصی است و توصیه من این است که اگر دلیلی ندارید آن را نخوانید. 


امروز که این گزارش را می‌نویستم تقریبن تمام حوزه‌های زندگی‌ام دچار تغییر شده‌اند. 

- از شغل روزانه‌ام استعفا دادم و تصمیم گرفتم برای مدتی روی بیزینس خودم انرژی و وقت بگذارم (یک گزارش از این هم در آینده می‌خواهم بنویسم)

- محل زندگی‌ام را تغییر دادم و زندگی تقریبن مستقل خودم را شروع کردم

- تقریبن ۹۰ درصد دوستی‌های قدیمم یا با تصمیم خودم یا به خاطر جبر شرایط کم رنگ شده‌اند و دیگر اهمیت گذشته را ندارند


الان که شرایط جدیدم را توضیح دادم باید بگویم که انگار یک بار سنگینی از روی دوشم برداشته شده و حتا اگر تغییر خاصی هم در شرایط بحرانی گذشته ایجاد نشده باشد، حس خودم نسبت به شرایط بهتر است.


البته برخلاف تغییرات بالا احساس خطری هم دارم و آن این است که خودم تغییری نکنم. البته عاداتی که به اجبار به خاطر تغییرات بالا در من ایجاد می‌شود به شدت من را تغییر خواهد داد و همین الان هم کلی تغییر کرده‌ام. اما این چند روز تصمیم گرفتم که آگاهانه یک سری عادات را انتخاب کنم و در درازمدت آن‌ها را در خودم تقویت کنم. 

- مطلب در باب مطالعه فواد را که خواندم تصمیم گرفتم سرعت ورود اطلاعات و به کار گیری آن‌ها را بیشتر به هم نزدیک کنم و این روزها بیشترین تلاش من در راستای همین مطالعه هدفمند است.

- لیستی از مهارت‌های مورد نیاز برای بیزینس و زندگی شخصی‌ام تهیه کرده‌ام که بر اساس آن در ماه‌ها و هفته‌های آینده بایدوقت مناسبی را تخصیص بدهم. البته این لیست خیلی دینامیک است و برای مدیریت آن از نرم افزار پیپر دراپ باکس استفاده می‌کنم. توصیه میکنم یک چک بکنید این شاهکار را. خیلی این چند روزه لذت بردم از کار با این نرم‌افزار.

- تصمیم گرفتم که برای این چند وقت فقط یک عادت منظم در خودم ایجاد کنم و آن هم بیدار شدن صبح قبل از ساعت ۶ و تهیه صبحانه است. کم کم عادت‌های دیگر هم به آن اضافه می‌شود اما مهم‌ترین چیز برای من این بود که اگر بخواهم چندین و چند عادت در خودم ایجاد کنم شکست می‌خورم. تا امروز هم توانسته‌ام ساعت بیداریم را به قبل ساعت ۸ برسانم.

این گزارش یک ماهه من بود. البته فکر میکنم خیلی سرعت تغییرات پایین بوده اما ترجیح میدهم سرعتش پایین باشد و ماندگار باشد تا یک شبه همه چیز را تغییر بدهم و بعد از چند روز به همان روند گذشته برگردم. همین الان هم برای دو ماه بعد کلندر میکنم که یک گزارش سه ماهه بدهم از روزی که تصمیم به بهتر کردن عاداتم گرفته بودم. فعلن همین.