X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

جمعه 6 مرداد 1396 ساعت 13:43

یه چیزی شبیه همین VOX

وکس مدیا را خیلی دوست دارم. اولین بار از طریق تماشای یک ویدئو مرتبط با توهم توطئه با آن‌ها آشنا شدم. بعد از مدتی دنبال کردن دیدم سبکشان با همه خبرگزاری‌های رویداد محور دیگر فرق دارد. حداقل تا آنجایی که من با آن‌ها آشنایی دارم، ماموریت خود را بر اساس توضیح دادن و بررسی بلندمدت‌تر اخبار قرار داده‌اند. هرچند ممکن است سوگیری در بررسی‌ها وجود داشته باشد اما نکته اساسی نگاه بلندمدتی است که به اتفاقات وجود دارد.


برای مثال وقتی هر روز اخبار سوریه پخش می‌شد و هر روز یک اتفاق می‌افتاد و رسانه‌ها هم رونق گرفته بودند (هنوز هم متاسفانه وضع همینطور است) وکس در مورد پیچیده بودن جنگ سوریه ویدئویی تهیه کرد که پیشینه این جنگ، بازیگران اصلی این جنگ و منافع هر یک از بازیگران را توضیح می‌داد. یا وقتی همه جا تیتر اختلاف کشورهای عربی با قطر روی بورس بود، وکسی‌ها به این موضوع پرداختند که اصولن این کشورهای عربی از کی به وجود آمدند و هرکدام چه منافعی دارند و چطور می‌شود که یک دفعه این اختلافات پیش می‌آید و آیا اصلن این‌ها چیز مهمی هست یا نه و ... .


درست است که وکس هم به رویدادهای آخر توجه می‌کند اما به جای نگاه به آن رویدادها به عنوان یک رویداد تنها و منفرد، پیشینه آن را هم بررسی می‌کند و دید کلی تری به مخاطب می‌دهد.


کاش یک چیزی شبیه همین وکس برای ایران خودمان داشتیم. البته روزنامه‌نگارهای خوبی هم گوشه و کنار پیدا می‌شوند که تحلیل‌های خوبی دارند اما من یک حرکت گروهی و پایدار تا به حال ندیده‌ام. خوشحال می‌شوم اگر میشناسید معرفی کنید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :