موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 00:04

اصول شما چه بود؟

مهم نیست که چقدر فکر شما و استدلال شما قوی است. اگر مدام تصمیم‌هایتان را تمدید نکنید به راحتی اصول و معیارهای شما به فراموشی سپرده خواهد شد. 


 شما از روز اول تصمیم داشتید که از حاشیه و شوآف دنیای تو خالی‌ها دوری کنید. شما دوست داشتید که مشتری وفادار جذب کنید و شما نمی‌فهمیدید که این همه بیلبورد شیپور برای چیست و آیا کسی نیست که به این‌ها بگوید خیلی احمق هستند و طرح‌های مقوایی شان به هیچ دردی نمی‌خورد؟ 


شما از روز اول طرفدار شفافیت بودید و می‌خواستید روابط درون سازمانی شما کاملن شفاف باشد و متنفر بودید از اینکه می‌دیدید در یک سازمان، کارمندان از مدیرشان می‌ترسند و واقعیت ها را با او در میان نمی‌گذارند.


اما پیشنهاد یک غرفه رایگان، توصیه یک مدیر سازمانی با مقیاس متفاوت به شوآف داشتن و سر و صدا کردن و فرصت تبلیغات با قیمت پایین و رایگان فلان آژانس و حس داشتن کنترل بر کارمندان و داشتن پرستیژ میان آن‌ها کمی وسوسه انگیز بود.


واقعیت این است که حتا قلم‌چی هم با هدف شکنجه دانش‌آموزان و با نگاه ماشین چاپ اسکناس به آن‌ها کار خود را شروع نکرده است و شما هم مستثنی نیستید. هر روز که به خودتان یادآوری نمی‌کنید که اصول شما برای تصمیم گیری چیست، هر روز که نمی‌نویسید و از خودتان نمی‌پرسید که چرا اینجا هستید و دارید این کار را انجام می‌دهید، یک قدم به منحرف شدن از مسیرتان نزدیک می‌شوید.


فکر می‌کنید آن تبلیغات اسپمی و ۱۰۰ هزار ایمیل ارزشش را دارد؟ 

نظرات (2)
سلام
بسیار بسیار جالب بود برای من
فکر میکنم این انحرافه به نوعی همون تفاوت خود واقعی از خود ایده‌آل باشه. وقتی در واقعیت به مرور از باورها و ایده‌آل‌هایی که بهشون ایمان داشتیم فاصله می‌گیریم. فکر می‌کنم احتیاج دارم هم فهرست باورهامو بنویسم و با خودم مقایسه کنم و هم نیایش روزانه‌ای که دوست خوبمون پیشنهاد دادن.
ممنون از این تلنگر
پنج‌شنبه 19 مرداد 1396 ساعت 13:21
امتیاز: 0 0
+ علی رسولی http://alirasooli.blog.ir
امین جان به نکته خیلی خوبی اشاره کردی. اگر اهدافمون رو ننویسیم و نظارت و کنترل دائمی نداشته باشیم، انحراف از مسیر، غیرقابل اجتنابه.
و حتی در زندگی هم اینطوره، اگه هدف های واقعی و رسالت شخصی خودمون رو شفاف نکنیم و هر روز به خودمون یادآوریش نکنیم، در کشمکش روزمرگی ها فراموش میشن و ناخودآگاه هدف های دیگری رو پیگیری می کنیم. مثلا فردی که در ابتدا، هدفش خلق ارزش هست، بعد از چند سال ممکنه متوجه بشه که به دنبال کسب حداکثر سود داره میره.
یک تکنیک خوب برای یادآوری اهداف و ارزش هامون، نوشتن یک برگه نیایش و خواندن روزانه آن است.
پنج‌شنبه 29 تیر 1396 ساعت 11:27
امتیاز: 0 0
پاسخ:
علی جان ایده برگه نیایش ایده جالبه. تو فکرش افتادم یه دونه حتمن درست کنم.
بابت این کنترل نکردن ها و ننوشتن ها خیلی از منابعمون رو هدر میدیم.
مرسی بابت نظرت.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :