X
تبلیغات
زولا

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

سه‌شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 22:47

تبلتم از بدنم کنده شد!

فکر می‌کنم خیلی واضح است که وقتی ما حسی را از دست می‌دهیم، حس‌های دیگرمان قوی‌تر می‌شود. مصداق عینی‌اش استیوی واندر خواننده است که کور مادرزاد بود و حس شنوایی خارق‌العاده‌ای داشت که او را به یک ستاره موسیقی تبدیل کرد.


با از دست دادن یک عضو از بدن هم زندگی روزمره و عادات ما و سبک زندگیمان عوض می‌شود. مثال واقعی‌اش هم برای خودم وقتی بود که آپاندیسم را از بدنم جدا کردند و دیگر دل‌درد به سراغم نیامد و از آن مهم‌تر کسی بعد از غذا به من نگفت که زیاد فعالیت نکن. البته این مثال دم دستی‌اش بود. احتمالن کسانی را دیده‌اید که دستشان را از دست داده‌اند و از پایشان به عنوان دست استفاده می‌کنند و کنترل عجیبی بر ماهیچه‌های کف پایشان دارند. 


مک لوهان تکنولوژی‌ها را هم ادامه‌ای از بدن ما می‌داند. مثلن چرخ ادامه پای ماست. وقتی که ماشین می‌خریم سبک زندگیمان عوض می‌شود. قبل از خریدن ماشین به مسافرت‌ها و گردش‌های درون و بیرون شهری که خواهیم رفت و صرفه‌جویی در وقتمان فکر می‌کنیم و بعد از خرید آن می‌بینیم که چه تنبلی عجیبی به سراغمان می‌آید که به خاطر یک لحظه صبر پشت چراغ قرمز هم اعصابمان به هم می‌ریزد.


حالا فکر کنید در این دنیای عجیبی که امروز ما داریم و صفحه‌های لمسی دارد دور تا دور ما را فرا می‌گیرد، من تبلتم را گم کردم. همین امروز کتاب بیشتری خواندم. می‌ترسم فردا خواب بمانم و مطالعه مقاله‌های توی فیدلی‌ام با کمی دردسر مواجه شده. همه‌اش در این فکرم که چه چیزهایی در آن بود که برایم مهم بود و از دستش دادم؟ بعد خوشحال می‌شوم که فناوری کلود وجود دارد و چیز خاصی را از دست نداده‌ام.


فکر می‌کنم اتفاق خوبی افتاده. فقط وقتم را تلف می‌کرد. می‌خواهم ببینم یک ماه آینده بدون تبلت چه اتفاقی می‌افتد. امیدوارم فردا یکی نیاید بگوید «آقا این تبلت مال شما بود؟»

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :