X
تبلیغات
زولا

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 ساعت 13:01

چند کلمه خودمانی در باب خلاقیت و ایده‌پردازی

شاید موارد زیر برایتان آشنا باشد :‌


وقتی توی ترافیک گیر افتاده‌ای و دستت به هیچ تکنولوژی بند نیست و کلی ایده جذاب به ذهنت می‌رسد و به دنبال یک کاغذ یا گوشی‌ات می‌گردی تا ایده را یک جایی بنویسی.

وقتی که چراغ‌ها را خاموش می‌کنی و سعی می‌کنی که بخوابی اما تنها چیزی که آمادگی‌اش را نداری خواب است. تمام فکرهایی که به نتیجه نمی‌رسیدند حالا کنار رفته‌اند و راه حل‌هایشان دارد ظاهر می‌شود. 

وقتی که برای مدتی وبلاگت را رها می‌کنی و می‌گویی می‌خواهم چند روزی ننویسم اما کوچک‌ترین حرکتی که از هر جنبنده‌ای را مشاهده می‌کنی سوژه جالبی برای نوشتن به نظر می‌رسد.


شاید بی‌راه نیست که خیلی می‌شنویم در محدودیت‌ها، خلاقیت‌ مجال بروز پیدا می‌کند.  وقتی که اینترنت قطع می‌شود، وقتی که هنوز گجتی را که می‌خواهید بخرید، نخریده‌اید، وقتی که به خیلی از چیزهای روزمره دیگر دسترسی ندارید. اما سوال مهمی که وجود دارد این است که چرا خودمان ایجاد یک محدودیت خودخواسته را جدی نمی‌گیریم؟


مشکل بعدی که وجود دارد فراموش شدن ایده‌ها به دلیل نبودن ساز و کار مناسب برای ثبت آن‌ها در زمان پدیدار شدنشان است. 


بدون شک شما هم تجربه کرده‌اید که وقتی ترافیک تمام می‌شود و به خانه می‌رسید، زمانی که صبح روز بعد بیدار می‌شوید و وقتی که بعد از ۲۰ روز به وبلاگتان باز می‌گردید دیگر اشتیاقی برای اجرای ایده‌ها ندارید یا بدتر از آن، اینکه ایده‌هایتان را جایی ثبت نکرده‌اید تا بعدها به یاد بیاورید.


ایجاد محدودیت خودخواسته و یک ساز و کار مناسب برای ثبت ایده شاید مهم‌ترین ابزار یک فرد خلاق باشد.


نظرات (1)
+ فواد انصاری http://foad-ansari.ir
سلام امین جان خوشجالم که پست جدیدی نوشتی.
من هم گرفتار این موضوع بودم و اگر چیزی به ذهنم بیاد سریع اون رو با گوشیم به صورت یک فایل صوتی رکورد میکنم. روش بدی نیست به نظرم.
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 ساعت 20:04
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام فواد جان، ممنون. آدم وقتی به نوشتن عادت می‌کنه ننوشتن عذاب می‌شه براش. واقعن هوس کرده بودم یه مطلبی هرچند کوتاه هم بنویسم. خداروشکر موضوعشم پیدا شد
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :