X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

شنبه 28 اسفند 1395 ساعت 23:53

۵۰۰ کلمه بدون توقف (بهتر است نخوانیدش)

وقتی که تفنگ گذاشته باشند بالای سرت و گفته باشند که باید بی وقفه بنویسی همه ایده‌هایت تغییر می‌کند و بدون نگاه کردن به پیوستگی مطلبت مجبوری که بنویسی. تقریبا شبیه حسی که من الان دارم با آن می‌نویسم. البته این یک تمرین خود ساخته است. بدون وقفه نوشتن و در عین حال بدون داشتن ایده قبلی. 


حس خیلی عجیبی است که وقتی دستت را روی کیبورد می‌گذاری و تا وقتی مطلب تمام نشده دستت را از روی کیبورد بر نداری و بی وقفه تایپ کنی. 


خوب برای این که بی وقفه به نوشتن ادامه بدهم به یک ایده هم نیاز دارم. طبیعتا دم دستی ‌ترین ایده‌ای که به ذهنم می‌رسد همین عید خودمان است. شاید به نظر برسد که می‌خواهم مطلب چند روز پیشم را تکرار کنم و از بس ایده به ذهنم نرسیده دارم فقط تکرار می‌کنم. اما این چیزی که می‌خواهم از آن بنویسم کمی تفاوت دارد. شاید هم ندارد اما وقتی برای تمرین نوشتن مدل تفنگ روی سر را انتخاب می‌کنید چاره‌ای ندارید.


در این چند روز به خیلی چیزها توجه کرده‌ام و از بس به خیلی چیزها گیر داده‌ام خانواده کم کم اذیت شده. یکی از این چیزها سر توی گوشی پدر و مادرم بوده. البته برای کسی که به دنبال فرار از جمع خانواده باشد و نخواهد کسی توی کارش دخالت کند باید از این موضوع خوشحال باشد ولی من در عین این که بیشتر توی اتاقم هستم، باز هم اذیت می‌شوم که یک دفعه کسی ویدئو پلی کند و یا یک خبر زرد بخواند. عجیبی اخلاق بزرگ‌ترها برای من این است که سال گذشته در عید دیدن‌ها هم با همین فرمان همه سرشان را توی گوشی کرده بودند و دیگر عید دیدنی معنی نداشت.


بر اساس تجربه‌ای که داشتم خیلی برایم مهم بود که حالا که این‌ها عوض نمی‌شوند یک سری آزمایش انجام بدهم. یکی از آزمایش‌هایی که انجام داده‌ام و خیلی برایم جالب بوده این است که عادت تخمه خوردن  می‌تواند برای مدت کوتاهی سرها را از گوشی در بیاورد. البته فقط برای مدت کوتاهی. بعد از مدتی دوباره سرها توی گوشی‌ها فرو می‌رود. البته این آزمایشم هنوز در مرحله اولیه قرار دارد و فقط در یک محیط خاص انجام شده ولی به محض این که تعداد رفت بالا باز هم از آن می‌نویسم. نتیجه گیری اولیه من این بود که تخمه با تقریب خوبی به اندازه گوشی‌های هوشمند اعتیاد می‌آورد و البته ترکیب این دو با هم می‌تواند به کلی فرد را از محیط اطراف جدا کند.


چیزی هم که عملی و مورد استفاده باشد هم البته از این آزمایش کوچک بیرون آمده :)) اگر با کسی که سرش در گوشی هست کار مهمی دارید به جای صدا کردن و فریاد زدن‌های بعدی می‌توانید یک کاسه آجیل که تخمه در آن سهم زیادی دارد را جلوی فرد قربانی قرار دهید. به سرعت برق توجهشان به کاسه جلب می‌شود و در همان لحظه هم می‌توانید کارتان را با او در میان بگذارید. البته در حد چند دقیقه وقت دارید و بعد از آن ترکیب تخمه و گوشی هرگونه شانس دیگری را از شما می‌گیرد.


داشتم در همین حال به یک موضوع تلخ دیگر هم فکر می‌کردم. شاید در سال‌های آینده خیلی بی ربط و اشتباه نباشد که به جز سال وفات یک سال آشنا شدن با تلفن‌های هوشمند را هم روی سنگ قبرها بنویسیم. اولی سال مرگ رسمی است برای همه ما و دومی سال مرگ واقعی است برای خیلی از افراد.


خوب ۵۰۰ کلمه تمام شد. امیدوارم نخوانده باشیدش یادم رفت اول بگویم که نخوانید. اصلن در عنوان می‌نویسم. 


نظرات (1)
very nice amin
big like
یکشنبه 29 اسفند 1395 ساعت 00:19
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :