X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

جمعه 19 آذر 1395 ساعت 21:48

تغییر موضوع موشکافی

اولین روزی که موشکافی را ایجاد کردم تمام فکر و ذهنم این بود که کسب و کارهای هرمی را بررسی کنم و در کل ببینم این نتورک مارکتینگی ها حرف حسابشان اصلا چی هست؟ 
حاصل شروع موشکافی من در مورد نتورک مارکتینگ شد ۲ پست. ۲ پست تمام شده بود که فهمیدم معلم بنده قصد دارد در مورد همین موضوع یک سری مطلب بنویسد. وقتی سری مطالب محمدرضا شعبانعلی شروع شد خیلی خوشحال بودم. خودمانیم دیگر حتا اگر هر دوی ما یک حرف بزنیم اصلا نمی‌توان اعتبار این دو حرف را مقایسه کرد. وقتی که یک معلم حاصل تجربه‌اش را و مطالعات فراوانش را و دردها و رنج‌هایش را می‌گوید کجا و وقتی که یک شاگرد همان حرف را تکرار می‌کند و از سر ناراحتی و با دید کوتاه مدتش حرف می‌زند کجا. 


سری پست‌های شبکه‌های هرمی محمدرضا که جلو رفت فهمیدم که اصلا بهتر است حرفی نزنم. به خصوص که در قسمت دوم مطالب خیلی اشاره جالبی کرده  بودند که «حمله نکردن، بهتر از یک حمله ضعیف است.» 


خوب تمام این مدت من در حال یک حمله ضعیف بودم و حتی قصد داشتم بحث شبکه‌های هرمی را در دو پست ببندم و برود پی کارش. همین شد که فهمیدم اصلا بهتر که همان دو پست را نوشتم و دیگر ننوشتم. 


این چیزی که اینجا می‌نویسم، نتیجه‌گیری خیلی وقت پیش است. بله، دیگر در مورد شبکه‌های هرمی چیزی نمی‌نویسم چون یک سری بدون عیب و نقص و عالی در موردش نوشته خواهد شد و همین چند سری هم که محمدرضا شعبانعلی در مورش نوشته کافی است که مشکل این فعالیت‌ها را ببینیم.


این که چرا الان این را اعلام می‌کنم هم بر می‌گردد به این موضوع که دیدم اعلام نکردنم باعث شده دیگر موشکافی نکنم و این که اینجا این موضوع را نوشتم باعث می‌شود یک موضوع جدید برای موشکافی انتخاب کنم. 


سری مطالب مرتبط با شبکه‌های هرمی در روزنوشته‌های محمدرضا شعبانعلی :

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :