X
تبلیغات
زولا

موشکافی

بررسی عمیق‌تر هر چیزی که می‌شود!

چهارشنبه 19 آبان 1395 ساعت 22:31

ترامپ و قوی سیاه

امروز صبح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد.

واکنش کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی که هرکدوم تبدیل به یک تحلیل‌گر خبره شده بودند که از قبل می‌دانستند ترامپ رئیس جمهور خواهد شد و اگر هم نمی‌دانستند به خاطر این بود که فکر نمی‌کردند ملت آمریکا دور از جان خودشان انقدر احمق باشند. 

تحلیل از آینده آمریکا کم نیست. یک سری معتقدند ساختارهای سیاسی آمریکا اجازه اقدامات خیلی رادیکال نمی‌دهد و از آنجایی که ساختار مهم‌تر هست تفاوت چندانی را شاهد نخواهیم بود و برخی هم می‌گویند بیچاره شده‌ایم. من اما چون از اقتصاد و سیاست و اجتماعیات و ساختار سر در نمی‌آورم و هر چه زور می‌زنم به هیچ جا نمی‌رسد آخر، اظهار نظری نمی‌کنم.

اما خیلی دوست داشتم از دید نسیم طالب پدیده ترامپ را بررسی کنم. ترامپ یک قوی سیاه  بی چون و چرا بود. از اول که آمد هیچ‌کس جدی‌اش نمی‌گرفت و بعد که کمی جدی شد گفتند طرفدار ندارد و عددی نیست و بعد از این که به مرحله نهایی رسید هم جبهه مقابل که بهترین چهره‌ها را در اختیار داشت با خیال راحت او را به گوشه رینگ برده بود و داشت ناک اوتش می‌کرد و شاید بازی خود ترامپ هم خوب بود که دل ما را خوش کرد که دیگر قضایا تمام شده.

اما امروز صبح که از خواب پاشدیم (و یک چرتی که زدیم) دیدیم نتایج به نفع آقای قوی سیاه شد. 

ست گادین گفته بود که گویا این آدم بی همه چیز تمام کتاب‌های من را خوب خوانده و چقدر حرصش می‌گرفت ولی باز هم دوست داشتیم دلمان را خوش کنیم. این شد که ناگهان ترامپ آمد و دوباره همه ما گفتیم که از اولش هم معلوم بود در حالی که اصلا هم اینطور نبود.


از این قضایا که بگذریم ویدئوی زیر به نظرم بهترین تحلیلی بود که قبل از این قضایا فقط برای من خنده‌دار بود اما امروز که دوباره نگاهش می‌کنم فقط سکوت می‌کنم و لذت می‌برم از حرف‌هایی که در آن گفته می‌شود.
اگر انگلیسیتان خوب هست ویدئوی زیر را ببینید و لذت ببرید.نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :